Global vessel traffic model
Om publikasjonen
Rapportnummer
2012/00048
ISBN
978-82-464-2174-2
Format
PDF-dokument
Størrelse
2.2 MB
Språk
Engelsk
Det er nødvendig med en global trafikkmodell for å simulere ytelsen til fremtidige satellitt AIS systemer. Dette dokumentet beskriver en slik modell og hvordan den ble utviklet. Modellen bruker i de fleste områder AIS data fra AISSat-1 og NORAIS mottakeren på den internasjonale romstasjonen. I områder med høy skipstetthet brukes andre kilder, for eksempel Kystverket.
Modellen inkluderer utsendt effekt og frekvens. Plott av variasjoner i utsendt frekvens som funksjon av utsendt frekvens indikerer at det er minst tre store produsenter av AIS utstyr for skip.
Modellen har blitt ekstrapolert til årene 2014, 2017, 2025 og 2032 ved å ta hensyn til regionale vekstrater og endringer i krav til hvilke skip som må bære AIS.